Egzamin FCE, Materiały do nauki

Książki do Egzaminu FCE (B2 First)

Na blogu pisałem już o egzaminie Stanag oraz CAE, dzisiaj postanowiłem przyjrzeć się kolejnemu bardzo popularnemu testowi, a mianowicie FCE. Cykl artykułów zaczniemy od zadania sobie pytania – w jakie książki do egzaminu FCE warto się zaopatrzyć?

1. Target FCE – ćwiczenia, testy, wskazówki

Zestawy zadań wydawnictwa Edgard to, według mnie, jedna z pozycji obowiązkowych w trakcie przygotowań do egzaminu FCE. Książka podzielona jest na cztery części, odpowidające poszczególnym częściom testu, a ponadto zawiera odpowiedzi ze szczegółowymi objaśnieniami i spis przydatnych wyrażeń. 

Książki do egzaminu FCE - Target FCE

2. Objective First – podręcznik + ćwiczenia

Podręcznik i ćwiczenia wydawnictwa Cambridge to kurs pozwalający kompleksowo przygotować się do egzaminu FCE. Znajdziecie tutaj ćwiczenia odpowiadające poszczególnym jego częściom, spis popularnych błędów popełnianych przez uczniów oraz listę przydatnych phrasal verbs. 

Książki do egzaminu FCE - Objective First

3. Language practice for First

Książka Michaela Vince’a to kolejna pozycja obowiązkowa dla osób przygotowujących się do Cambridge B2 First. Publikacja podzielona jest na dwadzieścia tematycznych rozdziałów, które pozwolą dobrze przygotować się do części Use of English.

Książki do egzaminu FCE - Language Practice for First

4. Common Mistakes at First Certificate

Fantastyczna seria książek, skupiająca się na najpopularniejszych błędach popełnianych przez uczniów przygotowujących się do egzaminów Cambridge. Publikacja ta jest doskonałym uzupełnieniem dla opisanych wcześniej podręczników. 

Książki do egzaminu FCE -Common mistakes at First Certificate

5. Writing for First (FCE)

Dobre uzupełnienie każdego kursu przygotowawczego do FCE, skupiające się na części pisemnej egzaminu. Jeśli to właśnie “writingu” obawiacie się najbardziej, zdecydowanie warto zainteresować się Writing for First. 

6. Gold B2 First

Pomimo iż sam zazwyczaj korzystam z podręczników Cambridge, często posiłkuję się również materiałami z serii Gold Pearsona. Książka zawiera naprawdę dobrze przemyślane, ciekawe materiały, które spokojnie powinny wystarczyć jako podręcznik do FCE.

7. Grammar and Vocabulary for First and First for Schools

Jedna z najlepszych książek do nauki gramatyki i słównictwa na poziomie B2. Jeśli szukacie dodatkowych materiałów, które będziecie mogli z powodzeniem wykorzystać nawet w trakcie nauki samodzielnej – gorąco polecam. 

8. Cambridge English First

Co tu dużo mowić – seria ta zawiera zestawy oryginalnych arkuszy egzaminacyjnych, które pozwolą Wam sprawdzić, w jakim miejscu przygotowań się znajdujecie. 

Jeśli chodzi o książki do egzaminu FCE, to wydaje mi się, że wymienione wyżej pozycje powinny w zupełności wystarczyć, aby dobrze się do niego przygotować. Następnym razem przyjrzymy się natomiast podcastom z poziomu B2/C1, z którymi warto zapoznać się w trakcie przygotowań.

Zastanawiacie się na przystąpieniem do egzaminu FCE albo jesteście w trakcie przygotowań? Macie jakieś pytania dotyczące egzaminu? Serdecznie zapraszam do kontaktu.

Advertisement

1 thought on “Książki do Egzaminu FCE (B2 First)”

  1. First Trainer jest również wydany przez Cambridge Publishing i jest to książka, o której warto pomyśleć. Zawiera sześć pełnych egzaminów praktycznych i możesz poddać się testom, aby zobaczyć, jak sobie radzisz. Zawiera również sekcje porad egzaminacyjnych, ćwiczenia gramatyczne i klucze odpowiedzi z odpowiedziami dotyczącymi pisania modeli, które można przejrzeć.

    Like

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s