Książki po angielsku A2
Czytanie, Materiały do nauki

Książki po angielsku dla poziomu A2

Co czytać na poziomie A2?

Chcesz poszukać dodatkowych materiałów, by oswajać się z angielskim, jednakże ilość różnorodnych materiałów, często dedykowanych dla poziomów B1, B2, Cię przerasta? W tym artykule postanowiłem przedstawić kilka propozycji materiałów, które możesz wykorzystać w nauce, znając język angielski na poziomie A2. Zapraszam zatem do lektury tekstu – “Książki po angielsku dla poziomu A2”.

Materiały British Council 

Jeśli nie macie czasu ani nie czujecie się na tyle pewnie, by zacząć dłuższą lekturę, a chcielibyście poczynić pierwsze kroki w czytaniu w języku angielskim, warto zwrócić uwagę na propozycje tekstów na British Council. Artykuły są krótkie i poruszają ciekawą tematykę m.in. o snach, sekretach, szczęściu. Szczerze, uważam, że mając poziom A2 z angielskiego, dobrze jest zacząć od tych tekstów, a potem brać się za nieco dłuższe lektury, takie jak chociażby następna propozycja.

CommonLit

Platforma ta oferuje teksty na wszystkich poziomach zaawansowania. Dla poziomu A2 są przeznaczone teksty oznaczone jako 3rd Grade. Mimo że niektóre artykuły mogą się Wam wydać nieco naiwne, to nie dajcie się zwieść pozorom – teksty są naprawdę ciekawe. Co więcej, w trakcie lektury poznacie kilka trudniejszych słów, które są oczywiście wyjaśnione oraz krótki test sprawdzający zrozumienie treści. 

English short stories

Pod tym linkiem znajdziecie PDF – Really Learn English, który zawiera dwa opowiadania dedykowane dla poziomu A2. Można powiedzieć, że jest to wersja demo, gdyż jeśli spodobają się Wam przedstawione historie, to należy wykupić dostęp do pozostałych ośmiu. Tak czy siak – wersja okrojona czy pełna, to dobry materiał do nauki. Zdania są krótkie i nieskomplikowane, a słownictwo uproszczone. Lektura powinna być zatem przyjemnością i zachętą dla osób, które dopiero rozpoczęły swoją przygodę z językiem angielskim. Zaznaczę, że przy każdej historii znajdziecie ćwiczenia, które sprawdzają zrozumienie tekstu. 

Love Stories

Jest to kolejne opowiadanie (wraz z ćwiczeniami), które twórcy portalu Really Learn English umieścili na swojej stronie. Struktura jest podobna do powyższej propozycji, ponadto znajdziecie tu mini słowniczek z dołączonymi ćwiczeniami.

Książki wydawnictwa Penguin

Na podlinkowanej stronie znajdziecie lektury dostosowane do poszczególnych poziomów językowych. Podczas wyboru kierujcie się poziomem (level) 1 – jeśli dopiero co weszliście na A2, oraz 2 – jeśli czujecie się nieco pewniej z językiem angielskim. Często osobom dorosłym ze względu na ograniczoną ilość materiałów proponuje się czytanie książek dla dzieci. Nie oszukujmy się jednak, nie każdego zachęci historia kotka, który lubi psocić. Wydawnictwo zatem uprościło warstwę językową tekstów coachingowych takich jak How to turn down a billion dollars , czy przygodowym jak The call of the wild. Dzięki temu dorośli również mogą z zaciekawieniem rozwijać swoje słownictwo.

Książki YA

Jeśli uważacie, że macie mocny poziom A2 i za niedługo wskoczycie na B1, polecam sięgnąć po pozycje przeznaczone dla nastolatków. Pod tym linkiem znajdziecie darmowe wersje powieści. Jednakże w tym przypadku warto przygotować się na większy wysiłek – aktywne czytanie wsparte pracą ze słownikiem.

Mam nadzieję, że wybrane propozycje czytelnicze na poziomie A2 przypadną Wam do gustu. Podzielcie się proszę w komentarzach innymi materiałami, do których warto zajrzeć. Jeśli uważacie, że teksty, z którymi się podzieliłem, są jednak dla Was za proste, zapraszam do artykułu: Książki po angielsku na poziomie B1 albo Książki po angielsku dla poziomu B2.

if (typeof CeneoAPOptions == “undefined” || CeneoAPOptions == null) { var CeneoAPOptions = new Array(); stamp = parseInt(new Date().getTime()/86400, 10); var script = document.createElement(“script”); script.setAttribute(“type”, “text/javascript”); script.setAttribute(“src”, “//partnerzyapi.ceneo.pl/External/ap.js?”+stamp); script.setAttribute(“charset”, “utf-8”); var head = document.getElementsByTagName(“head”)[0]; head.appendChild(script); } CeneoAPOptions[CeneoAPOptions.length] = { ad_creation: 505703, ad_channel: 28498, ad_partner: 17512, ad_type: 3, ad_content: ‘41983673,84098327,90562838,95274210,82696661’, ad_format: 4, ad_newpage: true, ad_basket: true, ad_container: ‘ceneoaffcontainer505703’, ad_formatTypeId: 1, ad_contextual: false, ad_recommended: false, ad_showRank: false };
Advertisement

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s